CYBERBEZPIECZEŃSTWO
Umożliwiamy naszym klientom bezpieczne prowadzenie biznesu, oferując kompleksowe rozwiązania cyberbezpieczeństwa.
Dbamy o bezpieczeństwo danych i systemów, pomagając naszym klientom w spełnieniu wymagań regulacyjnych.
Ochrona urządzeń końcowych
Specjalizujemy się w kompleksowych wdrożeniach systemów obrony i ochrony urządzeń końcowych klasy EDR oraz zarządzaniem bezpieczeństwem urządzeń mobilnych UEM.
- EDR - Endpoint Detection and Response - system bezpieczeństwa komputerowego, który koncentruje się na zabezpieczaniu punktów końcowych sieci, czyli komputerów, telefonów, tabletów i innych urządzeń, które łączą się z siecią.
- UEM – Unified Endpoint Management - klasa narzędzi, które zapewniają pojedynczy interfejs zarządzania dla urządzeń mobilnych, komputerów PC i innych. Zapewnia możliwości zarządzania i zabezpieczania aplikacji mobilnych, treści, współpracy i nie tylko. Jest to pojedyncze podejście do zarządzania wszystkimi punktami końcowymi, takimi jak smartfony, tablety, laptopy, drukarki, urządzenia wzmocnione, Internet rzeczy (IoT) i urządzenia do noszenia.
Bezpieczeństwo sieci teleinformatycznych IT/OT
Mamy doświadczenie w zabezpieczaniu dostępu do sieci i Internetu oraz w aktywnym namierzaniu złośliwego oprogramowania w sieci.
- UTM - Unified Threat Management - bezpieczna zapora sieciowa, która łączy wiele funkcji ochrony brzegu sieci w jednym sprzętowym urządzeniu, takich jak Antywirus, AntySPAM, system wykrywania i blokowania ataków IPS (Intrusion Prevention System) oraz wirtualne sieci prywatne VPN (Virtual Private Network).
- NDR - Network Detection and Response - klasa rozwiazań do analizy ruchu sieciowego oraz inspekcji komunikacji sieciowej w czasie rzeczywistym, które pozwalają na wykrywanie i badanie zagrożeń, anomalnych zachowań i ryzykownej aktywności we wszystkich zakątkach sieci. NDR działa jak wirtualny ekspert, który jest w stanie zrozumieć dokładny zakres i specyfikę incydentu lub naruszenia bezpieczeństwa.
- XDR - Extended Detection and Response,- rozwiązania zapewniające wykrywanie incydentów bezpieczeństwa i zautomatyzowane możliwości reagowania na infrastrukturę bezpieczeństwa. XDR integruje informacje o zagrożeniach i dane telemetryczne z wielu źródeł z analityką bezpieczeństwa w celu zapewnienia kontekstualizacji i korelacji alertów bezpieczeństwa.
- HoneyPot - mechanizm cyberbezpieczeństwa zaprojektowany w celu przyciągnięcia i oszukania potencjalnych napastników. Działa jak system wabik, zachęcając hakerów do interakcji z nim, jednocześnie odwracając ich uwagę od rzeczywistych wrażliwych informacji lub systemów. Rejestrując i analizując stosowane techniki ataków, organizacje mogą uzyskać cenny wgląd w taktyki stosowane przez cyberprzestępców.
- Canary Tokens - technika, która koncentruje się na wczesnym wykrywaniu i powiadamianiu o nieautoryzowanych działaniach. Jest to fragment kodu lub plik cyfrowy, który ma zostać otwarty lub udostępniony w przypadku wystąpienia nieautoryzowanego działania, takiego jak próba naruszenia lub kradzieży danych. Po uruchomieniu Canary Token ostrzega organizację, umożliwiając jej szybką reakcję i złagodzenie potencjalnych szkód.
Uwierzytelnianie
Sami korzystamy i wdrażamy rozwiązania do potwierdzania zadeklarowanej tożsamości w systemach IT oraz do udzielania i nadzorowania dostępu uprzywilejowanego.
- IAM - Identity and Access Management - zespół technologii informatycznych umożliwiających bezpieczne zarządzanie dostępem do danych i usług w organizacji. IAM umożliwia użytkownikom zarządzanie dostępem do zasobów sieciowych, aplikacji, systemów i baz danych dając lepszą kontrolę nad dostępem do danych oraz zwiększając bezpieczeństwo sieci.
- MFA - Multi-Factor Authentication - Uwierzytelnianie wieloskładnikowe to metoda poświadczenia, w której użytkownik, aby dostać się do strzeżonych zasobów (np. aplikacji mobilnej, konta online lub sieci VPN) musi zweryfikować swoją tożsamość na co najmniej dwa różne sposoby.
- ZTNA – Zero Trust Network Access - Ustanawia bezpieczną sesję między urządzeniem końcowym, a siecią, zapewniając jednocześnie szczegółową kontrolę nad dostępem do zasobów i zgodnie z zasadą braku zaufania, niezależnie od lokalizacji urządzenia końcowego lub sieci. Częścią zasady zerowego zaufania jest praktyka dostępu o najmniejszych uprawnieniach. Oznacza to, że użytkownicy uzyskują dostęp tylko do zasobów niezbędnych do spełnienia ich wymagań dotyczących pracy i nic więcej.
- PAM - Privileged Access Management - rozwiązanie służące do zabezpieczania tożsamości, które pomaga chronić organizacje przed cyberzagrożeniami poprzez monitorowanie i wykrywanie nieuprawnionego dostępu uprzywilejowanego do zasobów o kluczowym znaczeniu.
Obrona aplikacji i poczty e-mail
- WAF – Web Application Firewall urządzenie lub oprogramowanie monitorujące ruch HTTP/HTTPS z funkcjami blokowania złośliwego ruchu do i z aplikacji internetowej.
- Anty-DDoS – pakiet rozwiązań umożliwiających ochronę przed atakami rozproszonej odmowy dostępu do usługi (Distributed Denial of Service, DDoS).
Zabezpieczenie danych
Naszą główną specjalnością jest zabezpieczanie danych krytycznych w systemach informatycznych naszych klientów. W związku z tym mamy w ofercie:
- Anti-Malware - rozwiązania zapobiegające instalacji złośliwego oprogramowania w sieciach i systemach komputerowych.
- Anty-Ransomeware – pakiet rozwiązań zabezpieczających przed utratą, kompromitacją lub zaszyfrowaniem danych oraz umożliwiający szybkie i pewne ich odtworzenie.
- DLP - Data Loss Prevention lub Data Leak Prevention - rozwiązania niezbędne do zachowania poufności danych oraz zabezpieczeniem ich przed wyciekiem poza organizację.
Zarządzanie podatnościami
- CTI – Cyber Threat Intelligence – rozwiązania umożliwiające gromadzenie i analizowanie informacji o aktualnych i potencjalnych atakach, które zagrażają bezpieczeństwu firm oraz ich zasobów. Zaletą rozwiązań CTI jest to, że zapobiegają także skutkom cyberprzestępstw i ograniczają koszty likwidowania szkód po incydencie.
- SIEM - Security Information and Event Management – rozwiązania służące do monitorowania bezpieczeństwa w systemach informatycznych. System SIEM zbiera, analizuje i wiąże ze sobą informacje z różnych źródeł, w tym z logów systemowych, urządzeń sieciowych i aplikacji. System ten pozwala na szybkie wykrywanie i reagowanie na cyberzagrożenia, takie jak ataki hakerskie czy podejrzane aktywności użytkowników.
- SOAR - Security Orchestration, Automation and Response - to rozwiązanie opracowane w celu wzmocnienia cyberbezpieczeństwa organizacji. Platforma SOAR, opierając się na fundamencie SIEM, umożliwia zespołowi analityków monitorowanie danych bezpieczeństwa płynących z różnych źródeł, w tym systemów informacji i zarządzania bezpieczeństwem oraz platform analizy zagrożeń.
Zarządzanie ryzykiem i zgodnością
- GRC - Governance Risk Compliance - zarządzanie ryzykiem i zgodnością w organizacjach, usługa pomagająca firmom w identyfikacji, zarządzaniu i kontrolowaniu różnych rodzajów ryzyk związanych z działalnością biznesową oraz zapewnia, że organizacja działa zgodnie z wymaganiami regulacyjnymi i etycznymi.
Audyty bezpieczeństwa IT
Przeprowadzamy audyty bezpieczeństwa IT oraz zgodności z regulacjami prawnymi. Możemy przeprowadzić:
- Testy penetracyjne infrastruktury sieciowej
- Testy penetracyjne aplikacji webowych
- Audyt zabezpieczeń przed wyciekiem danych
- Audyt bezpieczeństwa informacji zgodny z normą ISO 27001
- Audyt Krajowych Ram Interoperacyjności (KRI)
- Audyt zgodności z regulacjami prawnymi (Krajowy System Cyberbezpieczeństwa, NIS 2).